ДВОХТИСЯЧОЛІТНІЙ АСТРОНОМІЧНИЙ КАЛЕНДАР,ЯКИЙ ПОКАЗУВАВ РУХ ПЛАНЕТ СОНЯЧНОЇ СИСТЕМИ...

годинникЯкщо коротко: двохтисячолітній астрономічний календар, відомий під назвою "Антикітерський механізм" прогнали через купу сканувань і розшифрували на ньому дрібнесенькі, менше міліметра, літери, які підтвердили його призначення - показувати рух планет Сонячної системи, а також вираховувати точний час місячних та сонячних затемнень. Механізм знайдено дивом, бо він опинився на затонулому кораблі, всі інші були знищені (здогадайтесь, ким саме) і тому не дійшло до нас жодного екземпляру.Видиво зоряної карти.

 При цьому механізм був в широкому вжитку - за період з 500 року до нашої ери до 200 року нашої ери вчені нарахували кількадесят згадок про такі механізми у вцілілих літописах. Складність механізму така, що наступного разу до аналогічної науково-технічна думка людства піднялася тільки через тисячоліття, коли почали створювати механічні годинники. А що Сонце обертається довкола Землі людство було змушено думати іще довше, не кажучи вже про настільки детальну астрономію, яка була доступна вже давнім грекам.

Але "людство просвітило християнство", ага...

До речі - сьогодні виповнюється 383 роки вироку Галілею за "єресь", яким він був засуджений інквізицією до безстрокового ув'язнення, а його книжка - до знищення...

Гарні два нагадування про те, що буває, коли владу до рук беруть релігійні фанатики і прихильники "традиційних цінностей".

Англомовна стаття - http://www.reuters.com/…/us-greece-archaeology-antikythera-…

Ярослав Вішталюк

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація