ПОВНИЙ АНШЛАГ,ПОВНИЙ КУЙОК.

Ця історія «прекрасна» з усіх боків. З боку сцени, з боку зали. З боку тилу і сторони фронту. І з нашого боку, і з тієї. Мистецтва і політики. Злиднів і багатства. Моральної та матеріальної. З усіх боків. Дивовижне потрапляння.

Три роки носило співачку Кароліну Куйок, також відому як Ані Лорак, по місцях не настільки віддалених, як хотілося б. І для російського глибинного глядача вона співала, і для мутантів в Кремлі танцювала, і в Пітері бувала, і в Ростові, і на корпоративах олігархів, і навіть на «блакитний вогник» залітала регулярно.

Але найбільшим хітом її концертної діяльності став  виступ на День захисника вітчизни, раніше відомому як День красної армії. Захисника країни, яка переважно нападає. У лютому цього року. Привітала людей, які в той самий час стріляли по нашим воїнам на Донбасі і бомбили Алеппо і інші стародавні сирійські міста. Є ж з чим?

Здавалося б, ну зробила ти свій вибір, і прапор тобі в руки. Чи не ти одна така. У людей глибоко творчих - таке буває. Але тут щось пішло не так. Чи то ностальджі по каштанам замучило, то чи репертуар вичерпався. Чи то знадобилася комусь тут. Хто вирішив вкластися в відбілювання образу блудної овечки. Напередодні виборів.

І першу пробу провели раптово. Так само без зайвого галасу на афішах, як в разі її лютневого виступу на тому Дні. Кіноконцертний зал в центрі Києва, названий на честь самої країни. Головний концертний майданчик. 15-річчя балету «Фрідом», купа спешл гест старз. Являє телеканал «Інтер». Вайкуле, Білик, Брежнєва, Максик Барських, Алексєєв і Каднай. Повний фарш. Свята попса з домішками і вольностями в заданих рамках - все, як любить піпл ще з радянських часів. Лоск. Блиск. Оксамит. Дорогі білети. Аншлаг.

І тут звідки не візьмись - на сцені Ані Лорак. Зал, звичайно, замовк і почав переглядатися, чи не підстава це. Поглядали на сусідів з недовірою, сканували їх на предмет «свої». Але ось пісня стихла, і зал вибухає оплесками - які спочатку переходять в пробні, а потім бурхливі овації. Тому що нудьгували. Тому що своя. Тому що «мистецтво поза політикою». Тому що клали болт на «цю прокляту війну». А заодно на тих, хто «довів країну до війни». І клали болт на цей розрив з сусідом - там же родичі. І клали його на українську державність. Демонстративно. Плещемо у долоні і улюлюкая. Притоптуючи і повискуючи. Тому що адіннарот. І * бись все в рот. Хочемо, як раніше.

Все змішалося в домі Обломскіх. У головах цих людей, точніше. Переважно, володарів паспортів України. І вони серед нас. На кожному повороті, на кожній сходовій клітці. На кожному важливому п'ятаку. У них є гроші на найдорожчі квитки. Вони приймають рішення. Впливають на вибір свого оточення. Вони не поважають країну, в якій живуть. Вони взагалі не вважають її країною. Їм плювати на хлопців, які віддають життя і кінцівки за те, щоб вони ходили і витрачали гроші на такі ось концерти. Вони завжди тримають напоготові фігу в кишені. Вони ніколи не дозволять нам зробити вибір,щоб  піти геть від Мордору, тому що їх занадто дохера. І вони ніколи не зрозуміють, що не так в їхніх вчинках. І смаки музичні у них приблизно такі ж за хімічним складом. Ці люди є токсичні, готові в будь-який момент зрадити. Звичайно, вони не можуть бути репрезентативною вибіркою всіх громадян країни. Але показником настрою цілого шару її суспільства - ще як можуть. Цей шар - хворий, і схоже, це не лікується.

Справа ж не в Ані Лорак, вона зовсім не виплодок пекла, а просто заплуталася дурна співачка. Жертва масового шоу-бізу з його поняттями і зобов'язаннями. Справа в тому, яку оголену емоцію викликає вона у цілого шару українських громадян, які побачили в ній символ протесту української державності.

Я не впевнений, що більшість з тих, хто був заявлений в афіші цього святкового концерту, знали про цей сюрприз. Швидше за все, їх просто використали, як зазвичай роблять у нас з артистами. Але сумнівів у тому, що ця пробна провокація вдалася - немає взагалі. І це означає, що ті ж проби будуть частіше і з більшим заглибленням у грунт. З Кароліною або без, не важливо. І ще немає сумнівів в тому, що від майбутніх виборів чекати змін на краще з таким баластом серед платоспроможного населення абсолютно нічого.

Хіба що, якщо все ще чинна влада не почне нарешті оперативно "розчіхлятися" і доводити справами, що вони гідні представляти країну, яка кров'ю довела своє право на життя. А не займатися популізмом і грати в демократію.

Інакше - дно. Навіть не сумнівайтеся.

Роман Сулима

Коментарі:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Додаткова інформація